Pierwszy Water Discus Hotel stanie u wybrzeży Martyniki

Zaprojektowany przez polskich konstruktorów podwodny hotel przypadł do gustu inwestorom z Emiratów Arabskich.

Jak podał serwis trójmiasto.pl, spółka BIG InvestConsult, przedstawiciel Deep Ocean Technology z Gdyni, podpisała już porozumienie o współpracy z firmą Drydocks World, która będzie wyłącznym wykonawcą podwodnych hoteli.

O projekcie podwodnego hotelu autorstwa polskich inżynierów z Gdyni zrobiło się głośno w mediach. Futurystyczna i innowacyjna konstrukcja wzbudza emocje i naprawdę robi wrażenie. Całość konstrukcji opiera się na dwóch dyskach – nadwodnym oraz dolnym, który będzie opuszczany pod powierzchnię wody. Górny dysk służyć będzie turystom za taras i lądowisko dla helikopterów, natomiast dolny pełnić będzie role luksusowego podwodnego hotelu. Dyski będą mogły być wymieniane, dzięki czemu możliwe będzie prowadzenie remontów i robót wykończeniowych hotelu bez konieczności zamykania go dla gości.

Dziś już wiadomo, że pierwszy z takich podwodnych obiektów powstanie najprawdopodobniej w pobliżu Martyniki. Obecnie trwają prace nad koncepcją tzw. Dream City, opartą na połączeniu przebudowanych platform wiertniczych i instalacji podwodnych. Jeśli projekt nie ulegnie większym modyfikacjom, hotel będzie miał ok. 90-00 apartamentów, sale konferencyjne oraz sale koncertowe.

Dubajskie przedsiębiorstwo Drydocks World zamierza zbudować pięć takich hoteli na całym świecie.