Rosną przychody polskiej sieci Focus Hotels

Polska sieć Focus Hotels osiągnęła 9,1 mln zł przychodów netto w pierwszym kwartale 2018 roku, co stanowi 35-proc. wzrost r/r. Na tak znaczący wzrost, wpływ miały przede wszystkim przejęcie bydgoskiego hotelu Focus Premium Pod Orłem oraz bardzo dobre wyniki sprzedażowe hoteli w Gdańsku i Chorzowie.

Przychody netto ze sprzedaży w ośmiu hotelach Focus Hotels w pierwszym kwartale 2018 roku, wyniosły łącznie 9,1 mln . W analogicznym okresie 2017 roku wynosiły 6,7 mln zł, co oznacza wzrost na poziomie 2,4 mln r/r, czyli +33,3%. Średnie obłożenie (OCC%) w pierwszych trzech miesiącach b.r. oscylowało na poziomie 55,55% (+6% r/r), a średni dzienny dochód z pokoju (ADR) wyniósł 149 . Wskaźnik RevPAR wzrósł o ponad 10 r/r i w pierwszym kwartale 2018 roku, wynosił 82,77 – czytamy w komunikacie spółki.

Pod marką Focus Hotels funkcjonuje obecnie dziewięć obiektów zlokalizowanych w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Chorzowie, Inowrocławiu oraz Sopocie o łącznej liczbie 796 pokoi.

Niedawno spółka otworzyła swoje biuro w Bukareszcie. Jego zadaniem jest rozwój sieci hotelowej w Rumunii poprzez zakup oraz dzierżawę obiektów. Pod koniec 2017 roku zakończył się proces inkorporacji rumuńskiej spółki IFP Transylvania, zależnej wobec Focus Hotels S.A., w ramach której będą prowadzone działania ekspansyjne. Aktualnie trwają prace budowlane oraz wykończeniowe w hotelach Focus w Poznaniu i Lublinie. Pozwolenie na budowę otrzymał również Focus Hotel Premium w Warszawie – początek prac budowlanych przewidziany jest na wrzesień 2018 roku.

Focus Hotels chce zamknąć hotel przy ul. Modrzewiowej w Bydgoszczy i jednoczesne uruchomić trzygwiazdkowy obiekt przy ul. Bernardyńskiej.